Obroża uzdowa Gentle Leader®

Dostępność:
średnia ilość
Wysyłka:
24 godziny
Cena: 58,00 zł
Cena netto: 58,00 zł
szt.

Zapobiegająca ciągnięciu obroża uzdowa Gentle Leader® została zaprojektowana przez chirurga - weterynarza prof. Roberta Andersona – dyrektora Animal Behaviour Clinic (Klinika Behawiorystyki Zwierząt) na Uniwersytecie Minnesota (USA) oraz Ruth Foster, byłą przewodniczącą American National Association of Obedience Instructors (Amerykańskie Stowarzyszenie Treserów) i ma pełną rekomendację czołowego angielskiego behawiorysty zwierząt prof. Petera Nevilla.

Gentle Leader® oferuje zupełnie nową koncepcję szkolenia i kierowania psem. Nieważne jakiej rasy, wielkości lub w jakim wieku jest Twój pies, Gentle Leader® zapewni Ci nad nim pełną kontrolę i efektywnie wykorzysta Twoją pozycję przewodnika. Obroża uzdowa Gentle Leader pozwala szybko i skutecznie nauczyć psa chodzenia na smyczy bez zadawania dyskomfortu czy bólu. 

Psy wolą obrożę uzdową Gentle Leader® gdyż:

- jest łatwa do dopasowania

- jest łatwa w użyciu

- nie spada z kufy

- jest wykonana z miękkiej i odpornej taśmy

- jest wygodna w noszeniu

- nie zachodzi na oczy

Bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie obroży uzdowej Gentle Leader do głowy psa, tak aby zapewnić mu wygodę noszenia. Nie powinna uciskać psa czy zachodzić mu na oczy, ale także nie może być za luźna. Najlepiej zmierzyć obwód kufy (pyska) i dodać jeszcze tyle miejsca, aby wszedł tam palec wskazujący. Obwód pętli na szyji psa należy zmierzyć tuż za uszami, tam bowiem należy zapiąć pasek na szyji (często popełniamym błędem jest poluzowanie paska i jego opadanie na szyję w okolice obroży).

Dostępne rozmiary obroży uzdowej Gentle Leader (w kolorze czarnym i czerwonym): 

Rozmiar

Maksymalne wymiary pętli

Odpowiednia dla ras(psy dorosłe,kryterium pomocnicze)

S

obwód pętli otaczającej kufę - 20 cm 

obwód pętli za uszami - 32 cm 

 pudel toy, lhasa apso, west highland white terrier,

yorkshire terrier, jack russel terrier

M

obwód pętli otaczającej kufę - max 32 cm

obwód pętli za uszami - 44 cm 

 cocker i springer spaniel, beagle, collie, staffordshire bull terrier, labrador,

bokser, doberman, owczarek niemiecki o drobnej budowie

L

obwód pętli otaczającej kufę 42 cm 

obwód pętli za uszami - 54 cm

 rottweiler, nowofundland, dog niemiecki, mastiff,

owczarek niemiecki o masywnej budowie

 

Budowa obrozy uzdowej Gentle Leader:

 

Zakładanie obroży uzdowej Gentle Leader:

Obroża uzdowa Gentle Leader to dwie połączone ze sobą pętle z miękkiej nylonowej taśmy, z których jedna otacza kufę psa, natomiast druga umieszczona jest wokół jego szyji, tuż za uszami. Kółko, do którego przypina się smycz znajduje się pod szyją psa, na wysokości jego kufy. 

GWARANCJA: Obroża uzdowa Gentle Leader posiada 100% gwarancję wymiany. W rzadkich przypadkach wady fabrycznej, prosimy o natychmiastowy kontakt, wtedy produkt wymienimy. Świadczymy bezpłatną usługę online (kontakt mailowy lub telefoniczny) pomocy naszym klientom w zrozumieniu, jak we właściwy sposób stosować Gentle Leader. Jeśli pies przysparza więcej problemów i będzie potrzebna pomoc profesjonalisty od zachowań zwierząt, postaramy się pomóc, rekomendując behawiorystę w Twojej okolicy.


Pliki do pobrania:
 

Opinie o produkcie (0)

Sklep internetowy Shoper.pl